2024 Yarış Programı      Günün At Yarışı Bültenleri      At Yarışı Koşu Sonuçları      TJK Tv İzle      Faydalı Linkler
YAVUZHAN EFSANESİ

Yavuzhan
Yavuzhan, Hızaman 54/75- 26.k.ırak orjinli bu safkan, Mahmudiye Çifteler Harasında yetiştirilmiş olup, 1993 yılında Yavuz Gülerce tarafından satın alınmıştır.

Yarış yaşamına 16 nisan 1994 tarihinde 900 metre çim bir Maiden yarışı Tınay Adışen ile kazanarak başlayan Yavuzhan, bundan sonraki katıldığı tüm yarışlarda, mesafe, pist, jokey ayırt etmeksizin 03 Ekim 1999 tarihine dek koşmuş olup bir çok zafere ilginç koşu stili ile imza atmıştır.

03 Eylül 1994 tarihinde 3 yaşlı arap taylarının en önemli koşusu kabul edilen HATAY Koşusunu kazanan Yavuzhan bundan sonraki yarışlarında özel bir seyirci desteği ile koşmaya başlamıştır. Yavuzhan, 3 yaşlı olarak Malazgirit koşusunu kazanan ilk safkan olup, Cumhuriyet Kupasını Ekürisi Bamka III. bir burun farkıyla kaptırırken daha 3 yaşında adını Türk arap atçılığına altın harfler ile yazdırtmıştık.

3 kez T.B.M.M, 3 KEZ Tarım Orman Bakanlığı ve 2 kez Cumhuriyet Koşularını kazanma başarısı gösteren, Ekürileri Caş, Yelhan, Bilgin’in de birçok klasik koşuların galibi olmasında önemli rol oynamıştı.

Her özelliği ile fark yaratan ve üzerine binen jokeylerinde ifade ettiği gibi gücünün tamamının ne olduğu bilinemeyen Yavuzhan, Türk arap atçılığının en önde gelen ismidir.

Gülerce Harasında adına yapılan anıtın altında ebedi istirihate çekilmiş olan Yavuzhan, adına T.J.K tarafından düzenlenen koşu ile anılmaktadır.

Efsane At Yavuzhan'ın Koşu Sonuçları için tıklayınız

Yavuzhan hakkında sampiyonatlar.com sitesinden bir makale