2020 Yarış Programı      Günün At Yarışı Bültenleri      At Yarışı Koşu Sonuçları      TJK Tv İzle      Faydalı Linkler


58. KISRAK KOŞUSU

58. Kısrak Koşusu CELERITAS'ın oldu

 

 

Muhteşem bir yarış gününe daha ev sahipliği yapan Veliefendi Hipodromu'nda nefesler bu kez saat 17.30'daki 3 yaşlı safkan dişi İngiliz taylarının Gazi Koşusu öncesindeki ciddi sınavlarından kabul edilen Kısrak Koşusu için tutuldu. 21 safkanın birincilik mücadelesi verdiği bu önemli koşuyu,  Nurbiye Gülerce ekürisine ait CELERITAS (Popular Demand – Candy Cove / Reprimand) (G1) Dişi Tay Deneme Koşusu’nda olduğu gibi rakiplerine potonun önünde üstünlük sağlamayı başardı.

 

2005 yılı Gazi Koşusu galibi safkan Popular Demand’ın yavrusu olan tay son 3 koşusunda geçilmezliğini sürdürdüğü gibi üst üste G1 koşusu kazanma başarısını göstermiş oldu. Bugün 8. sınavına çıkan safkan kariyerindeki birincilik sayısını da 4’e çıkarmış oldu. Triple Crown’ın ilk ayağını oluşturan Dişi Tay Deneme Koşusu’nu kazanan başarılı safkan CELERITAS, Gazi Koşusu ve Ankara Koşusu’nu da kazanması halinde Triple Crown yaparak 1.150.000 TL’lik para ödülünün de sahibi olabilecek.

 

9 Haziran 2013 Pazar günü gerçekleştirilen çim pistteki 2100 metre mesafeli koşuyu (Açık – G1 / D) Ahmet Çelik idaresindeki Adem İpek’in BLUE BEADS (Ultramar – Almida) isimli tayı ikinci olarak tamamlarken, Nevzat Seyok’un Ayhan Kurşun’la start alan PANCAR’ı (Singspiel – Caramel Creme / CADEAUX GENEREUX) üçüncü ve Gökhan Gökçe’nin bindiği, Hikmet Akbulut’un COOL GIRL (Mountain Cat – Thunder Best / THE BEST) isimli tayı da dördüncü olarak tamamladı. Koşunun farkları ½ boy – burun – ½ boy şeklinde gerçekleşti.

 


Koşuyu kazanan atın sahibine vekaleten Selma Gülerce’ye kupayı Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Osman Hattat verdi. Antrenör Murat Tokçalar plaketini Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlyas İlbey’den alırken jokey Selim Kaya’ya plaketini ise Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can N. Güven verdi. Şeref tribününde düzenlenen törene Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Akgün Midillili de katıldı. 
 

 

 Koşunun Videosunu izlemek için tıklayınız

<< Geri Dön