2020 Yarış Programı      Günün At Yarışı Bültenleri      At Yarışı Koşu Sonuçları      TJK Tv İzle      Faydalı Linkler


2018 Kanuni Sultan Süleyman Koşusu’nu DİLİRAN kazandı

Onuncu Osmanlı padişahı I. Süleyman adına düzenlenen (Açık-G1/DHT) koşu 14 Ekim 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti. 4+ yaşlı Araplara mahsus Kanuni Sultan Süleyman Koşusu birbirinden başarılı safkan Arap atlarının katılımıyla düzenlendi. Sentetik pistte 1500 metre mesafede gerçekleşen İstanbul yarış sezonunun bu önemli randevusunu, ekürimiz 4 yaşlı safkanlarından DİLİRAN (Turbo - Dürdane / Özgün) jokeyimiz Akın Sözen ile kazandı.

Üst üste 5. kez koşu kazanmayı başaran safkanımız ayrıca, Akbatur Koşusu (G2), Karacaoğlan Koşusu (G3) ve Mehmet Ali Kiper (G3) Koşuları galibidir. Kazanan safkanımız DİLİRAN için derece 1500 metre mesafede 1.38.79 oldu.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende ekürimiz adına Selma Gülerce’ye ödülünü TJK Başkanı Serdal Adalı verdi.Antrenörümüz İbrahim Bekiroğulları’na plaketini TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ verirken, jokeyimiz Akın Sözen ise plaketini TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya’nın elinden aldı.

Kupa törenine TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk’ün yanı sıra Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile TJK Asli Üyesi Can N. Güven de katıldı.

DİLİRAN’ın soy kütüğü bilgileri için tıklayınız

2018 yılı Kanuni Sultan Süleyman Koşusu’nu izlemek için tıklayınız

<< Geri Dön