2020 Yarış Programı      Günün At Yarışı Bültenleri      At Yarışı Koşu Sonuçları      TJK Tv İzle      Faydalı Linkler


ENVER KADIOĞLU KOŞUSU

Enver Kadıoğlu Koşusu'nu BALÇİBİN kazandı

3 ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarını buluşturan Enver Kadıoğlu Koşusu'nda potoyu önde geçen, Nurbiye Gülerce'nin BALÇİBİN (d.k. Strike The Gold - Candy Cove / REPRIMAND) isimli kısrağı oldu. Jokey Selim Kaya ile start alan kısrak kum (sentetik) pistteki 2200 metre mesafeli koşuda (KV - 7) 2.19.41'lik derece yaparak 22 koşuluk yarış kariyerindeki 9'uncu birinciliğine ulaştı. Başarılı safkan aynı zamanda geçtiğimiz yıl düzenlenen (G1) Kısrak Koşusu'nu da kazanmıştı. 

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda 14 Eylül Cuma günü düzenlenen koşuyu BİSHAMON (Johar - Lady Be Good / BAHRİ) ikinci, MÜYESSER ESTHETICS (Sri Pekan - Selda's Girl - RAINBOWS FOR LIFE) üçüncü ve STEP BY STEP (Mountain Cat - Committal / CHIEF'S CROWN) isimli safkan da dördüncü olarak tamamladı. Koşunun farkları 1 boy - 1,5 boy - baş şeklinde gerçekleşti.

Koşuyu kazanan safkanın sahibi adına Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Gülnur Gülerce'ye kupayı Samet Kadıoğlu verdi. Şeref tribününde düzenlenen kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Muhasip Üyesi M. Doruk Yılmaz ve TJK Yönetim Kurulu Üyesi A. Hücum Tulgar ile Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Akgün Midillili de katıldı.

                            ENVER KADIOĞLU

1925 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Enver Kadıoğlu, 1965 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi olmuştur. İlk ve orta eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamlayan Kadıoğlu, 1944 yılında İstanbul Boğaziçi Lisesi’ni bitirmiş, askerlik görevinden sonra aile mesleği olan çiftçiliğe başlamıştır. Enver Kadıoğlu, sahalarımızda uzun yıllar atçılık ve yetiştiricilik yapmıştır. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Koşunun Videosunu izlemek için tıklayınız

<< Geri Dön