2020 Yarış Programı      Günün At Yarışı Bültenleri      At Yarışı Koşu Sonuçları      TJK Tv İzle      Faydalı Linkler


ADANA VALİ KOŞUSU

Adana Vali Koşusu'nu
BOZYİĞİT kazandı

25 Şubat 2012 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu'nda düzenlenen Vali  Koşusu'nu (Açık - G3 / DHÖ) Selma Gülerce'nin sahibi olduğu BOZYİĞİT (Caş - Destan) isimli safkan kazandı. Jokey Selim Kaya ile start alan safkan, 2100 metre çim pistte 2.20.28’lik derece yaptı.

Dört ve daha yukarı yaşlı 8 safkan Arap atının katıldığı koşuda, BESLENEY ikinci, GÖKTEKİN üçüncü, YAMANER de dördüncü oldu. Koşunun farkları Uzak - 2,5 Boy - 4 Boy şeklinde gerçekleşti.

BOZYİĞİT, 2012 yılında dördüncü startında üçüncü kez kazanan başarılı safkan genel toplamda da 52. startında birincilik sayısını 11'e çıkartmış oldu. Safkan son olarak aynı pistte 4 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen Tarsus Belediye Başkanlığı (KV 8 / S / DHÖW) Koşusu'nu kazanmıştı.

Koşu sonrasında yapılan törende kazanan atın sahibine vekaleten Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Gülnur Gülerce'ye kupasını, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a vekaleten Adana Vali Yardımcısı Reşat Özdemir verdi.

Törende Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Gülnur Gülerce'ye bir buket çiçek verdi.

Kupa törenine Adana Hipodrom Müdürü Teyfik Süha Mutlu ile davetlilerde katıldılar.

Koşunun Videosunu izlemek için tıklayınız

<< Geri Dön